Sezon zimowy 2018/19 zbliża się wielkimi krokami.
Po przełomowej zimie 2017/18, Szczyrk stanie się jeszcze lepiej przygotowany na przyjęcie Gości, z kolejnymi inwestycjami w infrastrukturę narciarską. Szczyrk to gwarancja doskonale przygotowanych tras dla początkujących i zaawansowanych, wspólny skipass na ponad 40 km nartostrad, bezpłatne skibusy i parkingi, a także bogata oferta apres ski.
Szczyrkowski Ośrodek Narciarski został zakupiony przez słowacką firmę Tatry Mountain Resorts, największego operatora zimowych ośrodków w naszej części Europy. Nowy inwestor zapowiedział, że w ciągu najbliższych 2-3 lat zamierza wydać na inwestycje w Szczyrku ponad 260 milionów złotych. Od sezonu 2015/16 wprowadzono wspólny karnet umożliwiający szusowanie zarówno w Szczyrkowskim Ośrodku Narciarskim, jak i na trasach sąsiedniego Centralnego Ośrodka Sportowego. Docelowo oba ośrodki mają być spięte łącznikiem - wówczas będzie można poruszać się bez przeszkód w na nartach w obie strony. Onecnie z SON do COŚ można dostac sie tylko busem. O planowanych inwestycjach czytaj więcej w dziale "Aktualności".
Szczyrkowski Ośrodek Narciarski posiada 13 wyciągów orczykowych oraz trasy narciarskie o łącznej długości 22 km. W ośrodku znajdują się nartostrady o zróżnicowanym poziomie trudności. Trasa "Bieńkula" (nr 5) oraz "Golgota" (nr 11) posiadają homologacje FIS. W celu zapewnienia najlepszych warunków śniegowych stoki w dużej części są dośnieżane przez system sztucznego naśnieżania. Bramki obsługują bezstykowy system karnetów narciarskich.
Beskid Sport Arena. Obiekt powstał z myślą o całorocznym uprawianiu sportu i turystyki. „Rodzinnie przez cały rok” to hasło, które stanowi wytyczną dla wszystkich rozwiązań technicznych Areny.
Nasze tereny narciarskie przeznaczone są dla osób o wszystkich stopniach zaawansowania: od początkujących do profesjonalistów. W sezonie letnim głównymi atrakcjami obiektu będą: trasa igielitowa dla narciarzy oraz nowoczesny, grawitacyjny tor saneczkowy.
Beskid Sport Arena mieści się w Szczyrku, w Dolinie Biłej. Tuż obok znajduje się przystanek autobusowy. Klienci będą mogli korzystać z 6 placów postojowych mogących łącznie pomieścić 500 samochodów i 5 autobusów. Wszystkie miejsca postojowe w sąsiedztwie obiektu są bezpłatne.
Górskie ścieżki rowerowe Enduro Trails na Koziej Górze
Aktualnie w kompleksie Enduro Trails, w obrębie Koziej Góry, wytyczonych jest 7 górskich ścieżek rowerowych - zjazdowych, o 4 stopniach trudności i długości około 16 km. Wytyczone są również, dwa, dedykowane tylko dla rowerzystów, podjazdy o nazwie Daglezjowy oraz Rock'N'Rolla Uphill prowadzące na szczyt Koziej Góry.
http://rowerowe-bielsko.pl/zaplecze-rowerowe/gorskie-sciezki-enduro/koziagora/
Jedną z największych atrakcji Bielska-Białej jest gruntownie zmodernizowana na przełomie 2016-2017 kolej linowa na Szyndzielnię (1026 m n.p.m.).
Przejazd żółtymi, przeszklonymi gondolami dostarcza niezapomnianych wrażeń - wagony wspinają się stromo na Szyndzielnię, na początku trasy wciskając się między zakręconym szczytem Kołowrotu a wzniesieniami Dębowca i Cubernioka, później, tuż pod szczytem oczom turystów ukazuje się powoli zarastający - legendarny nieczynny już stok narciarski Sahara. http://ziad.bielsko.pl/kolej-szyndzielnia/index.php
Góra Żar znajduje się w Beskidzie Małym, nad Jeziorem Międzybrodzkim. Ze szczytu rozciąga się wspaniała panorama na Jezioro Żywieckie, pasmo Magurki Wilkowickiej i Hrobaczą Łąkę. Od 2003 roku na szczyt można wjechać koleją linowo-terenową, która należy do Polskich Kolei Linowych. Kolejka może pomieścić jednorazowo 110 osób, a jej przepustowość to 1100 osób/h. Ponadto, mamy do dyspozycji wyciąg orczykowy z przepustowością 750 osób/h.
Czytaj więcej: https://www.narty.pl/ski-atlas/polska/slaskie/miedzybrodzie-zywieckie/gora-zar.html
Polecamy przepiękną Wisłę, gdzie na wielbicieli szaleństw na śniegu czekają zarówno duże stacje narciarskie, jak i mniejsze stoki, na których można stawiać swoje pierwsze narciarskie kroki.